-
25 май 2022 13:18
- 1399
- 0

*** Водещите новини за деня до 13.00 ч., на 25 май ***
Въоръжените сили на Китай са провели военни учения в акваторията около остров Тайван, като целта е била отправяне на сериозно предупреждение към САЩ, предадоха световните агенции.
Новината съобщи Ши И, говорителят на командването на източната зона на китайските въоръжени сили.
***
Южнокорейското правителство съобщи, че за една от ракетите, изстреляни от Пхенян в сряда, се предполага, че е интерконтинентална балистична, предаде Асошиейтед прес. Сеул определи пусковете като "тежка провокация", която застрашава международния мир, и предупреди Севера, че ще бъде изправен пред международна изолация, ако продължава с провокациите.
***
***
Британските здравни власти съобщиха, че с новозаразените 14 души в Англия общо броят на случаите за страната е достигнал 71.
В момента се издирват всички, които са били в близък контакт със заразените, за да се самоизолират за 21 дни, пояснява БНР.
***
По случая работят от СДВР и Икономическа полиция. Разследването се води вече няколко дни, след като близо до гробище до столичен квартал са открити седем тела на възрастни мъже и жени.
Има и задържан. по данни на МВР той е на 51 години. По тяхна информация именно той е извършвал погребенията вместо кремиране.
***
„За мен няма нужда от КСНС, защото всичко е пределно ясно по темата. От Македония сами засилват негативизма и правят по-сложен казуса с вдигането на ветото“.
Това заяви депутатът от "Има такъв народ" Станислав Балабанов.
***
***
Мечтата на wannabe диктатора – да си измисли причина, за да поеме управлението в „ръчен режим“ с декрети, като средновековен монарх… Този път „причината“ е войната в Украйна
***
Ван И заяви, че "Китай никога не остава настрана, когато се занимава с въпроси, които вълнуват международната общност". Той е "готов да поддържа връзка с всички страни" и по въпроса за износа на зърно.
***
Извършителят също е загинал. По сведения на източник от силите за сигурност, пожелал анонимност, той е бил убит от федерален агент от граничната охрана, който след началото на стрелбата влязъл в училището, без да чака подкрепление, и прострелял извършителя, който се бил укрил зад барикада. Агентът също бил ранен, но успял да излезе сам от училището.
Преди стрелбата в училището Рамос убил собствената си баба, съобщи Ройтерс. След това избягал от местопрестъплението, катастрофирал с автомобила си и накрая извършил кървавото нападение над децата.
***
В обръщение в Белия дом във вторник президентът на САЩ Джо Байдън поиска от американците да се противопоставят на оръжейното лоби и да окажат натиск върху членовете на Конгреса да приемат разумни закони за правото за притежаване на оръжие.
***
Свързани новини
Коментари 0
ДобавиДобави коментар
,fit(768:433))
11-те на Левски за трофея "Георги Соколов" срещу Академия Пандев
,fit(768:433))
11-те на Лудогорец и Ференцварош
,fit(768:433))
ЦСКА 1948 0:0 Локомотив (София) - гледайте на живо!
,fit(768:433))
Агентът на Кайседо с нов залп по ЦСКА - София: Страхуват се, искат да го изкарат лош
,fit(768:433))
Бешикташ иска да отмъкне Кайседо за по-малко пари, Фенербахче също следял нападателя
)
България няма какво да губи срещу САЩ в “Арена Армеец”
Водещи новини

БСП ще подкрепи нов кабинет на ПП, но при условие
25 юни 202217:48

Ива Митева разкри дали ще подкрепят нов кабинет на ПП
25 юни 202214:12

Президентът Радев: Кабинетът на Петков не пое отговорност за действията си за РСМ
25 юни 202212:13

Йотова: Можеше да има предложение като Френското много по-рано
25 юни 202214:44

Нинова скочи на Бойко Борисов заради негово изказване
25 юни 202216:31

Борисов: Управляващите ви крадат 300 млн. на месец
25 юни 202211:44

Ралица Симеоновa: Партията на Янев е обект на нездрав интерес от определени фактори
25 юни 202210:14

Мирчев: Така и не можахме да разберем защо няколко партии решиха да свалят правителството
25 юни 202211:25

Стрелбата в Осло се разследва като терористичен акт
25 юни 202212:04