Терминът на майката е бил за 13 май 202 година, като въпреки преждевременното раждане за момента и майката и детето се чувстват добре, казаха от лечебното заведение.
От началото на военния конфликт през Отделение по Спешна медицина на УМБАЛ „МЕДИКА РУСЕ“ са били прегледани 13 възрастни и 3 деца. 6 от възрастните са приети за лечение в Ковид структурата на болницата.
Първо бебе на украинка, пристигнала в Русе, бягайки от родината си заради военните действия там, проплака тази сутрин в Университетска болница „МЕДИКА РУСЕ“.
Момченцето се е родило в 4.58 часа тази сутрин, след като водите на майката изтекли по-рано от планираното. Бебето е с тегло 3040 гр. и е с ръст 48 см., то е изродено от акуер-гинеколога д-р Джордже Стойнев в екип с неонатологът д-р Никола Щерев и акушерките Сабриева и Реджебова.
Това е второ дете за 29-годишната Юлия Лисниакивска. По-голямата x дъщеря Иванна, която е на 7 години, е била настанена на 25 март в отделение по Хирургия в същата болница заради остър апендицит и вече се възстановява след операция. В момента в лечебното заведение се следят още пет бъдещи майки, които скоро трябва да родят своите рожби.
)