„СЕМ осъжда всяка политическа интервенция в независимите медии и апелира политиците да се придържат към демократичните ценности и да не търсят евтина сензация", пише в нея.
***
„Аплодираме продължаващите прояви на смелост от безстрашните и миролюбиви руски граждани, които се осмеляват да се опълчат на войната в Украйна, въпреки съществуващите ограничения“.
*** Водещите вечерни новини на 15 март ***
Отново зловещото предупреждение
Така и не се появиха доказателства, че въобще е бил там…
Съветът напомня на представителите на АЛФА TВ, че запазването авторитета на професията и взаимното уважение между медиите са основополагащи етични правила.
„Конституцията на Република България и Законът за радиото и телевизията забраняват намеса от страна на политическите и икономическите субекти в дейността на медиите”, уточняват от СЕМ.
45-годишната Лилия Гилдеева беше водеща в канала NTV на Gazprom-Media повече от 15 години. Преди тя беше хвалена от руския президент.
Въоръжените сили на Украйна предупредиха, че Руската федерация вече е опасно близко до границите на НАТО, тъй като нейни дронове са били засечени около въздушното пространство на Полша.
Последващите стъпки в колективния отговор на руската инвазия в Украйна и укрепването на силите на НАТО също са били на тема на телефонния разговор.
Съветът за електронни медии излезе с позиция на сайта си относно нахлуването на Волен Сидеров в NOVA.
Лилия казва на блогъра Иля Варламов: „Първо си тръгнах от Русия. Уплаших се, че няма да ме пуснат. След това подадох молбата си за напускане“.
По думите й е избягала от страната, преди да подаде молбата си за напускане.
Руската прокуратура поиска критикът на Кремъл Алексей Навални да бъде осъден на допълнителни 13 години затвор по обвинения в измама и неуважение към съдебната институция.
Той отбеляза, че руската страна е използвала такова оръжие срещу политически противници и е помагала за употребата му от сирийския режим.
„След около 10 дни, при условие, че ние и Западът не само продължим, но и засилим снабдяването на украинските сили, за да има с какво да унищожават руската артилерия и да неутрализират ракетните удари, руснаците ще преминат точката, от която няма връщане назад. Те повече няма да могат да водят активни бойни действия в тази война“.
От месеци огласяваме списъка с руските лъжи - че няма на нахлуят в Украйна, че ще изтеглят войските от украинската граница, че ще защитят цивилните. Сега Москва разпространява абсурдни твърдения, абсолютни лъжи - за биологични и химически оръжия в Украйна, посочи генералният секретар.
Главният помощник на опозиционния лидер - Леонид Волков, заяви: "Присъдата на Алексей Навални е добре известна - доживотен затвор. Докато не приключи един от животите на двама души: на Навални или на Владимир Путин. Ако Путин си мисли, че ще бъде там (на власт - бел.ред.) още 13 години, той надценява собствените си способности".
Днес от американското посолство у нас съобщиха, че вицепрезидентът Харис е подчертала ангажимента на САЩ към сигурността на съюзниците от НАТО и е изразила подкрепа за предприеманите колективни усилия за укрепване на способностите за отбрана и възпиране на НАТО.
От щаба на украинската армия разясниха, че след руското нападение срещу военната база в Яворов, намираща се на около 20 км от полската граница, няколко руски дрона са доближили границата на Полша, но са били свалени от противовъздушната отбрана на Украйна и в момента се издирват останките им.
)