Дядото на Ивет: Казах й, че без медал няма да се върне

• 1558
  • 0
Дядото на Ивет:  Казах й, че без медал няма да се върне
© Кадър: бТВ

Бабата и дядото на Ивет Горанова изпитват безгранична гордост с внучката си. 21-годишната спортистка спечели златен медал по карате на Олимпиадата в Токио.

„Ние гледахме от началото до финала. Еуфорията беше много голяма, имаше много напрежение, беше емоционално. Имах чувството, че имам товар на гърба си. Когато нашето дете вдигна ръце и се разрева, повярвахме, че това наистина се случва“, разказа бабата на Ивет – Марияна.

„Казах й, че без медал няма да се върне“, посочи дядо Георги.

Всички говорят за "златната" Ивет Горанова

21-годишната Ивет Горанова спечели олимпийската титла в карате до 55 кг след поредна блестяща победа - 5:1 - над украинката Анжелика Терлюга.

От 2008 г. насам българските почитатели на спорта и на олимпийските игри съжаляваха, че нямаме олимпийски шампиони, то вече златният медал е факт, благодарение на каратеката от Плевен. Дебютантката на Игрите в Токио 2020 демонстрира безапелационна доминация през целия турнир, победи всичките си съперници и заслужено триумфира.