5
В близост се предвижда обновяване на озеленяването и поставяне на нови пейки. Запазват се известните за мястото розариуми в парка.
Кметът Фандъкова поиска от изпълнителя да постави допълнителни информационни табели за обектите, които ще се изпълняват. Тя възложи на районния кмет да включи в проекта и осигуряването на видео камери.
На проверката присъстваха и на зам.-кметът по екология Десислава Билева, кмета на район „Искър“ Ивайло Цеков и председателя на комисията по околна среда в Столичен общински съвет Лорита Радева.
Площадката за игра на кучета е разположен в североизточната част на парка и е разделена на две – за дребни и едри породи. Двете площадки са оградени с мрежа, а в тях са разположени пейки и кошчета за отпадъци.
Фитнесът на открито ще бъде на терен пред църквата „Св. Преподобни Наум Охридски“.
Площадката за спорт и фитнес на открито е 705 кв.м и решена в пейзажен стил, като са използвани дъги в хармонично съчетание. Подходите към площадката са от алеята откъм моста и от източната алея покрай брега.
Днес, 1 юни, започна работа по изграждане на фитнес на открито и площадка за домашни любимци в парка с езерото в Дружба. Кметът на София Йорданка Фандъкова провери на място организацията на работа. Настоящата дейност е част от първия етап от реконструкцията на парк “Дружба”, която включва още изграждане на детски площадки и амфитеатър до езерото, както и ремонт на алейната мрежа.
С цел подобряване на средата и създаване на приятна атмосфера за спорт и отдих, прилежащото пространство е допълнено с иглолистни декоративни дървета от вид ела, кедър и бор, широколистни дървета от вида каталпа, ликвидамбър и декоративни шестили, както и цъфтящи храсти от вида спирея, дрян и жив плет от лигуструм.
)