Срамна работа няма, казва 82-годишният кантарджия бай Хасан от Разград. Той вече от 20 години е на едно и също място в центъра на града, до сградата на КНСБ, и предлага на хората да се претеглят на кантара му.
Той разказа, че се е занимавал с много неща, но най-хубавите му спомени са от работата му като теляк в градската баня, предаде БТА.
Спонтанно ми дойде идеята да си купя кантар и да опитам да поспечеля нещо от това мое занимание. За мой късмет работата ми потръгна и до ден днешен съм на това място, разказва 82-годишният кантарджия. Той споделя, че преди години
повече хора се спирали пред кантара му, но сега не е така, защото почти всяко семейство има такъв уред в дома си. С усмивка заявява, че жените са много по-суетни относно теглото си.
От въвеждането на извънредното положение в страната бай Хасан не е излизал, а е в дома си. Казва, че толкова дълго време не се е задържал на едно място, за него няма лято, няма зима.
Той изрази надежда, че когато всичко премине и отново застане на "работното си място" ще вижда повече усмихнати лица по улиците, а не сърдити и изпълнени със съмнение погледи. Бай Хасан е убеден, че кризата ще промени хората - те ще станат по-добри, по-смирени и единни, защото ще са научили ценни уроци.
Това беше преди много години, обществена баня в Разград отдавна няма, но преживяванията ми на това място бяха едни от най-емоционалните, спомня си бай Хасан.
Решението да чака някой да се претегли на кантара му разградчанинът взема след пенсионирането си. Пенсията, която почнах да получавам беше много ниска, не стигаше за нищо, спомня си. За да изхранвам семейството си, бях принуден да се захвана с нещо.
)