)
Голяма част от шофьорите нямат предпазни средства, други имат по една маска и одеколон, с който да се дезинфекцират. От областното пътно управление започнаха да поставят допълнителни химически тоалетни, но само по паркингите, които са на разстояние един от друг между 5 и 10 км. Край пътя има и доста боклук.
Хиляди шофьори край пътя означава и много мърсотия, както и опасност от разпространение на вирус. Някои от тези камиони идват от рискови държави. Голяма част от тях се конвоират от полицията, за да стигнат до самата колона.
Продължава струпването на товарни автомобили на турската граница. Хиляди шофьори чакат минимум по три дни на граничния пункт "Капитан Андреево", предаде Нова телевизия.
В неделя колоната успя да стигне почти до Харманли, като така отчете рекорд от близо 50 километра. И днес продължава да бъде токова дълга.
Последвайте канала на