)
Изборите са като бокса. И в двете равенството е рядко срещан изход. Само че в петричкото село Струмешница и балотажът не беше достатъчен да се избере кмет. Там двамата явили се кандидати събраха еднакъв брой гласове. Равните везни не позволяват друг вариант освен този да се назначат нови избори, или казано на боксов език – още няма нокаут, а предстоят нови рундове.
В Струмешница се шегуват, че корпоративният вот в селото е бил заменен с вота на тъщата - за когото каже тя, гласува се за него. И се оказва, че дързостта само на един зет, е могла да донесе кмет на Струмешница.
Първият тур на изборите в Струмешница минава съвсем рутинно – с петима кандидати за кмет. Първите двама отиват на балотаж, като за победителя гласуват 72-ма избиратели, а за втория 59-има. Разликата е 6 процента. И за балотажа, поне на книга, има фаворит. Но сметките не излизат, предава Нова тв.
В селото се говори, че до последно единият кандидат водел с едни гърди и с един глас напред, но се появила бюлетината на раздора, която – зачетена, възстановила равенството.
В селото са сигурни, че кмет на следващите избори ще има. Процедурата по насрочване и организиране на нови избори ще отнеме време и вероятно следващият опит за избор на победител ще е през март следващата година. Дотогава Струмешница ще се управлява от временно изпълняващ длъжността.
Последвайте канала на