Десислава Танева: България е взела всички възможни национални решения в обхвата на директните плащания

  • 18 юни 2020 13:48

  • 389
  • 0
Десислава Танева: България е взела всички възможни национални решения в обхвата на директните плащания
© Булфото (архив)

Към 16 юни т.г. регистрираните животновъдни обекти - лични стопанства, са общо 3950 с общ брой на животните - 412 434. Това заяви министърът на земеделието, храните и горите Десислава ТаневаДесислава ТаневаДесислава Танева е родена на 9 юни 1972 г. в град Сливен. През 1990 г. завършва ПМГ "Добри по време на парламентарния контрол.

Тя бе отговори на въпрос от депутата Светла Бъчварова имат ли тези животвъдни обекти сключени договори с частнопрактикуващи ветеринарни лекари, каквото е изискването на закона за ветеринарно- медицинската дейност заради болестта африканска чума по свинете.

Няма случаи на АЧС и Инфлуенца по птиците в Ловешко

По думите на министър Танева има сключени 852 такива анекси към договорите на частнопрактикуващите лекари за контрол, обслужване и превенция на тези обекти.

"Всички възможни национални решeния в обхвата на общата европейска регулаторна рамка са взети за предоставяне на по-висока подкрепа за малките и средни предприятия", каза министърът на земеделието във връзка с финансовата подкрепа и защита на малките и средни розопроизводители в контекста на кризата с COVID-19.

„България е взела всички възможни национални решения в обхвата на директни плащания, въз основа на коите чувствителните сектори плодове, зеленучци, животни получават максимално допустимия по европейски регламент процент 13 от пакета „Директни плащания“ за обвързана подкрепа. Второ, взели сме решение такова, каквото е допустимо по общата регулаторна мярка за прилагане на преразпределителното плащане. Това са по-високите плащания на хектар за първите 30. В обхвата на обрързаното подпомагане сме въвели модулирана ставка пак за първите 30 хектара в растениевъдството и по категория едри преживни и дребни преживни има различни норми за по-малък брой животни за получаване на високо подпомагане“, каза още министърът.

Тя посочи, че по схемата за преразпределително плащане за кампания 2019 г. за 56 505 заявления са оторизирани 105 млн. 190 хил. 942 лв. или 137,22 лв. /хектар на ставка. По думите ѝ за схемата за единно плащане на площ 56 726 заявления са оторизирани със 712 млн. 483 хил. и 23 лв. оторизирани плащания.

Последвайте канала на

Мая Йорданова
389 0

Свързани новини

Коментари 0

Добави коментар

Добави коментар

Водещи новини