По време на гръмотевична буря не трябва да се къпете, да вземате душ, да миете чинии или да имате какъвто и да е контакт с течаща вода.
Ето основните причини за тази опасност:
Риск от токов удар: Въпреки че е по-рядко срещано, е напълно възможно да получите сериозен токов удар чрез чешмата, душа или ваната.
Метални компоненти: Дори ако тръбите са пластмасови, компоненти от душ батерията или самата вода могат да пренесат заряда, припомня Фокус.
Препоръки за безопасност:
Избягвайте използването на вода (душ, мивка) по време на буря.
Не докосвайте електронни уреди, включени в контакта.
Изчакайте поне 30 минути след последния гръм, преди да се къпете.
Водата и металните тръби провеждат електричество: Мълнията може да удари къщата ви (или близо до нея) и електрическият заряд да премине през водопроводните тръби. Тъй като водата (особено ако не е чиста дестилирана) провежда електричество, токът може да достигне до вас, докато сте под душа или миете ръцете си.
)