)
Оказало се, че това са турски граждани - семейства, сред които има и две деца. Намерени са 147 пистолета и пълнители. При ареста те заявили, че не са знаели за тях.
Според разследващите не е възможно такова голямо количество оръжие да не е било забелязано от пътниците, които дори са използвали деца при трансфера, пише БНР.
Арестуваните турски граждани заявяват, че са преследвани от турските власти по политически причини и искат убежище.
Полицаите коментират, че ако са само политически мигранти, е можело да влязат с туристически визи и след това да поискат убежище.
Гръцките власти съобщават, че все още не са установили получателя на оръжието и целта на използването му.
Арестуваните турски граждани са обвинени в нелегален трафик на оръжие, поставяне в риск живота на деца и незаконно влизане в Гърция.
Последвайте канала на
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)