"Споделяйки идеите на Бенито Мусолини (управлявал в Рим от 1922 до 1943 г.), тя участва в престъпленията на фашистка Италия", каза той.
Водещият заяви също, че Киев извършва "терористични атаки" срещу Русия и дори намекна за заговори за убийства, включително срещу самия него.
"Тя демонстрира съчувствие към престъпления, като подкрепя нацистката украинска държава, която извършва терористични атаки в Русия и не крие заговорите си за убийства, включително срещу мен", каза той.
Рим извика руския посланик, за да изрази протест срещу думите на водещия.
В изявления, цитирани от руския телевизионен канал "Вести", пропагандистът Владимир Соловьов заяви, че италианският премиер Джорджа Мелони "споделя идеите на Мусолини" и я обвини, че подкрепя Украйна, която Москва определя като "нацистка държава", предаде БТА.
Изявленията идват ден след като Соловьов, смятан за неофициални говорител на Владимир Путин, използва обиден и вулгарен език по адрес на Мелони, което предизвика дипломатическа реакция от страна на Италия.
)