Междувременно се ремонтира и водохващането за трите села - Мурсалево, Община-Кочериново, Слатино - Община-Бобошево и Смочево - Община-Рила, на около 1700 м. надморска височина в Рила.
Кметът Юри Ковачев:
"Проблемът е, че никой нищо не знае и кметовете нищо не знаят. Преведоха им 700-800 000 лева миналата година за ремонт на съоръженията. Какво става никой нищо не знае. Дали се работи, дали не се работи, никой не знае".
Започна почистването на трите резервоара за питейната вода за кюстендилското с. Мурсалево, което налага спиране на водоподаването, каза кметът Юри Ковачев. Селото всяко лято е на воден режим.
Пролетното почистване на резервоарите се прави, за да се гарантира качеството на питейната вода и безаварийната работа на системата през предстоящите летни месеци. Всяко лято Мурсалево е на воден режим - местните хора са надяват ремонтът на водохващането Робовица да приключи до месец и проблемът с водния режим да отпадне.
)