България вече 5 години е с 3% дефицит - харчим повече, отколкото имаме. Как така дълга ни пада, ако имаме дефицит - питам Асен Василев, каза още той.
"Цел на новият парламент е да изберем нов Висш съдебен съвет - има ерозиращо доверие в съдебната система."
Голямото социологическо проучване ще се проведе от хората в неделя. Трябва да видим кой каква роля ще има - да служи на народа или не. Това заяви пред БТВ Томислав Дончев от ГЕРБ-СДС.
"За да имаме отново бюджет без дефити трябва да се вземат решение - вдигането на данъците не е сред тях. Но бихме могли да направим съкращаване на неефективните разходи - например би могло да се съкрати издръжката на държавния апарат с 4-5%, така че да не пострада ефективността на държавата. Фалшивите ТЕЛК решения също са част от тези мерки."
)