Тримата ранени пътници, които бяха откарани в Габровската болница, са освободени за домашно лечение, а останалите пътуващи бяха извозени до дестинациите си.
Институциите реагираха адекватно в тази кризисна ситуация. Благословията е, че няма жертви. Сигналът в община Трявна беше получен на 4 април в 8.47 часа, обясни Денчо Минев, кмет на Трявна, в ефира на бТВ.
Героите в ситуацията са двамата машинисти, които са успели адекватно да реагират и да няма жертви, заяви Минев.
Вчера пътнически влак дерайлира между гарите Царева ливада и Трявна. Влакът се е ударил паднала скална маса на железопътната линия, вследствие на усложнени метеорологични условия в района.
В дясна крива, веднага след завоя, видяхме паднала скална маса. Веднага реагирахме с каквото зависи от нас, задържахме влака и успяхме. Живи и здрави сме, само локомотивът дерайлира, разказаха машинистите. Те допълниха, че ако не бяха предприели незабавни действия, след 20 метра следва пропаст и последиците щяха да бъдат трагични.
"Тази линия е ключова за Трявна. Хората я използват, за да пътуват и да стигнат до своята месторабота. Следва да се направи анализ по превенция. Това нещо няма как да се предвиди, но си оставя въпросът да се направи обход, за да може превантивно да се вземат мерки", допълни Минев.
)