Вчерашното нападение рани 81-годишния Камал Харази и уби съпругата му, съобщават медиите. Не е ясно дали въздушните удари са били насочени срещу Харази или срещу друга цел в района.
Харази е бил министър на външните работи на иранския реформаторски президент Мохамад Хатами, а след това и съветник по външните работи на покойния върховен лидер аятолах Али Хаменей.
През 2022 г. той заяви пред Al Jazeera, че Техеран разполага с "техническите средства за производството на ядрена бомба, но Иран не е взел никакво решение за реализирането на плана“, което предизвика тревога относно намеренията на Техеран.
Въздушен удар, извършен в сряда, сериозно е ранил бивш външен министър на Иран, който по-рано заяви, че Техеран би могъл да се стреми към придобиване на ядрено оръжие, според ирански медии, предава Al Jazeera.
)