Няма данни за разрушения или пострадали след силното земетресение край Атон на Халкидическия полуостров, което беше усетено и в България.
Земетресението е регистрирано в 21:08 ч. на дълбочина около 5 км в Егейско море – на 22 км от Неа Рода и на 110 км източно от Солун. В социалните мрежи се появиха видеоклипове, заснети от очевидци, показващи моментите на труса в засегнатите райони.
У нас трусът е усетен най-силно в Сандански, Гоце Делчев, Благоевград, Дупница, Кюстендил, Пловдив, Пазарджик, Стара Загора и Хасково. По данни от социалните мрежи разклащането е било усетено и в София, както и в някои северни градове.
След основния трус са регистрирани множество вторични земетресения, като най-силното е било с магнитуд 3.5 по Рихтер. Няма данни те да са усетени у нас.
Трусът разтърси снощи Гърция и бе усетен в почти цяла Южна България. По данни на Европейско-средиземноморския сеизмологичен център магнитудът му е бил 4.9 по Рихтер, докато според Националния институт по геофизика, геодезия и география (НИГГГ) – БАН е достигнал 5.3.
)