След като получили сигнал, спасителите незабавно тръгнали към мястото.
„Бяхме транспортирани до мястото на катастрофата с хеликоптери“, коментира Георг Волфлер, ръководител на операциите на планинската спасителна служба в Леоганг.
Мъжът от Германия се спускал със ски, когато преминал над пролом, покрит със сняг. В покритите със сняг терени проломите често са трудни за забелязване и могат да бъдат изключително опасни за скиорите.
Германецът паднал от приблизително 25 метра. За щастие той бил придружен от трима свои приятели в планинското катерене, които веднага алармирали спасителните служби.
„Издърпахме го от дупката с помощта на система от макари“, посочва Георг Волфлер, цитиран от БТВ.
Това, че спортистът е оцелял след падането, е истинско чудо. Подобни инциденти често завършват фатално.
"Той има невероятен късмет, получил е само контузия на рамото“, посочва още спасителят. Мъжът е транспортиран до близка болница с хеликоптер.
14 планински спасители са участвали в операцията, заедно с алпийската полиция и два екипа с хеликоптери. Спасителната операция е продължила около 2 часа и половина.
66-годишен мъж падна в около 25-метрова пропаст, скрита под сняг, и оцеля. Инцидентът е станал на 2033 метра надморска височина в планините Леоганг в района на Залцбург, Австрия.
)