Иракската протехеранска групировка „Катаиб Хизбула“ призова своите бойци да се готвят за сценарий на продължителна война между Иран и САЩ.
Това заяви лидер на организацията, цитиран от АФП.
„Катаиб Хизбула“ предупреди САЩ за възможни значителни загуби в случай на започване на военни действия в региона.
„В условията на американски заплахи и струпване на военна мощ, които сочат към опасна ескалация в региона, е необходимо всички бойци да се подготвят за потенциално продължителна война на изтощение“, заявиха от групировката.
Командирът на групировката подчерта, че „Катаиб Хизбула“ разглежда Иран като стратегически важен обект за своите интереси и всяко нападение срещу Ислямската република представлява пряка заплаха.
"Катаиб Хизбула“ с голяма вероятност ще се намеси в конфликта и ще действа по-решително, особено в случай на удари, насочени към сваляне на властта на Али Хаменей в Иран", посочиха още оттам.
)