Хакерите са публикували няколко медицински документа, за които твърдят, че са откраднати от сървърите на касата.
От здравната каса съобщиха, че специалисти по информационна сигурност разследват „подозрения за инцидент в сферата на киберсигурността“.
Активирани са механизми за контрол и реакция, като се предприемат и превантивни мерки за засилване на защитата.
От „Клалит“ подчертаха, че всички системи и услуги на здравната каса функционират нормално, предаде медията от Еврейската държава нюзру.
Иранската хакерска група „Хандала“, за която израелските служби за сигурност смятат, че е свързана с Корпуса на гвардейците на Ислямската революция, обяви, че е извършила пробив в сървърите на здравната каса „Клалит“
)