Според него мотивът за действията на загиналите е религиозен, може би и финансов или на финансова основа.
"Не виждам проблем да се види защо са прекратявали съответните сигнали. В повечето случаи самите жалбоподатели са оттеглили сигналите си. Би могло да се извършат и други процесуално-следствени действия", допълни Кокинов за Bulgaria ON AIR.
По думите му сме минали в другата крайност - от мълчание към свободия - където всеки коментира всякакви варианти.
Пътят на парите е проследим, тъй като става въпрос за дарения, които не са малка сума, категоричен е Кокинов.
Нищо не ми прави впечатление от информацията за "Петрохан". Безспорно е тежко деяние. За първи път от много години и прокуратурата изпрати на Народното събрание материали от досъдебното производство. Това се е случвало само когато става въпрос за имунитет на депутат. Прокуратурата вижда, че няма да се очертае конкретен извършител и може би затова благородно раздава материалите. Това заяви бившият градски прокурор на София Николай Кокинов в "Денят ON AIR".
"Предполагам прокуратурата ще излезе с някаква случка и обществото никога няма да приеме тази версия. Версиите са повече от две. То не бяха рейнджъри, мексикански наркобарони, дървена мафия. Ако МВР е искало информация, няма нищо незаконно. Не е много за хвалба на МВР, ако ползват частна техника. Множество лица, може би от притеснение, бягат пред вятъра и си признават доброволно, че са ходили в хижата", изтъкна гостът.
"Факт е, че Ивайло Калушев е имал 21 имота, очевидно е разполагал с добри средства. Ползвал е модерна техника и автомобили. Трудно е да дефинирам с какво се е занимавала групата. Най-общо казано са си играли на войници и са помагали на властите. Набирани са младежи, които са имали проблеми със семействата, с наркотиците и семействата им са се съгласили някой друг да ги отгледа. Нещо се е случило между мъжете, за да се стигне до сбогуването и тръгването към Околчица. Няма държава, която да вика чужд прокурор и разследващ полицай", обясни бившият градски прокурор на София.
)