)
Лидерите оставиха зад гърба си текущите вътрешнополитически проблеми и се изолираха в опит да генерират не просто поредна декларация, а политическа воля и ясен план за действие за дълбоки икономически реформи.
Форумът имаше за цел да изведе конкурентоспособността, индустриалната политика и стратегическата автономия в центъра на европейския дневен ред в момент на нарастващ глобален натиск.
Срещата, организирана по инициатива на председателя на Европейския съвет Антонио Коща, е била опит да се възстанови политическата енергия около икономическите преобразования.
Dir.bg публикува информация от високопоставени източници, участвали в разговорите на високо ниво, според които темата за ускореното довършване на Общия пазар е доминирала дискусиите между премиерите.
Европа в неблагоприятна геоикономическа среда
Последвайте канала на
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)