"Има един много важен принцип в правото - дайте ми фактите, ще ви дадем правото. Това, че там е съществувало нещо ненормално, вече стана ясно за всички", каза той.
"Обществото ни е развалено и институциите трябва да положат усилия да се успокоят хората, като се даде истината", категоричен е Атанасов.
Атанасов настоя да се направи изследване на натривките, за да се види кой е стрелял с оръжията.
"Даването на разрешения за толкова много оръжия - тук трябва инспекторатът на МВР да влезе в тази дирекция и да й обърне хастара. Там обикновено има дребна корупция, някой дава едни пари, за да получи бързо разрешения", обясни Атанасов.
Атанас Атанасов призова цялата информация по делото трябва да стане обществено достояние: "Да се смъкнат всякакви тайни."
"Не виждам някакви щети да има по ПП-ДБ от случая "Петрохан". Определени шоумени от парламента се опитват да трупат точки, но трябва да се отнасяме сериозно със случая.", каза в сутрешния блок на БНТ лидерът на ДСБ Атанас Атанасов.
"Съгласен съм, че има нарушения на определени правила, но нека да говорим за фактите. Има шест трупа, като фактите от разследването показват, че става дума за убийства и самоубийства в това общество, тоест няма външна намеса", каза още той.
)