)
Иран и Съединените щати започнаха днес в Оман преговори с висок залог в опит да преодолеят сериозните разногласия около ядрената програма на Техеран, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
Агенцията отбелязва, че има риск спор за разширяване на дневния ред да провали дипломацията и да предизвика нов конфликт в Близкия изток.
Техеран обяви, че иска днешните разговори да са съсредоточени върху само и единствено върху въпросите от областта на ядрената енергетика.
Вашингтон обаче иска разговорите да бъдат разширени и да обхванат също иранските балистични ракети, подкрепата за въоръжени групировки в региона и „отношението към собственото им население“, заяви в сряда държавният секретар на САЩ Марко Рубио, като с последното той визираше силовото потушаване на протестите в Ислямската република.
Иран казва, че програмата му за балистични ракети не подлежи на преговори.
Журналисти на Асошиейтед прес съобщиха, че по-рано са видели как на място пристига кортеж, за който се предполага, че превозва американските представители.
Те са видели как кортежът пристига пред дворец в покрайнините на Маскат, близо до международното летище. На един от автомобилите са се виждали американски знамена.
Последвайте канала на
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)