В рамките на изминалия ден са установени общо 20 водачи, качили се зад волана след употреба на алкохол - 9 от тях са шофирали след употреба на алкохол от 0,5 до 1,2 промила, а други 11 - с над 1,2 на 1000, двама са отказали тестване.
Под въздействие на наркотични вещества или техни аналози са засечени да шофират 8, шестима са отказалите тестване.
13 814 моторни превозни средства са проверени в рамките на разпоредената специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата през изминалия ден, съобщиха от МВР.
Извършен е контрол на 15 362-ма водачи и пътници. Съставени са 3772 фиша и 461 акта за установени административни нарушения. Акцент в акцията е недопускане на управление от водачи, употребили алкохол, наркотични вещества и/или техни аналози, както и управление на МПС от неправоспособни шофьори.
)