Eлектрозахранването прекъсна днес в над 130 000 домове и фирми в Сан Франциско, съобщава Pacific Gas and Electric (PG&E), цитиран от БТА.
Според изданието прекъсването е оставило голяма част от северната част на града без ток, предава MSN.
В социалните мрежи се заговори за масово затваряне на ресторанти и магазини, както и за угасени улични лампи и коледна украса.
Службата за справяне с извънредни ситуации на Сан Франциско съобщи в "Екс", че има "сериозни смущения в транспорта" в целия град и призова жителите да избягват да пътуват.
Част от прекъсванията са били причинени от пожар, избухнал в подстанция на PG&E, съобщи пожарната служба. Причината за пожара все още се разследва.
По-късно PG&E съобщи в "Екс", че електрическата мрежа е стабилизирана и не се очакват нови прекъсвания.
9 ноември 2025 г. в 16:43 ч.
От компанията уточняват, че въпреки че системата вече е стабилизирана, не може да се гарантира, че електрозахранването ще се върне към нормалното до края на деня. Спирането на тока е засегнало около една трета от клиентите на енергийната компания в Сан Франциско.
)
)