На 4 януари ще има ограничение за камиони в посока към София на магистрали ,,Струма", ,,Тракия" и ,,Хемус", допълни Величков. Целта е облекчаване на трафика, тъй като се очаква интензивен трафик на леки автомобили.
В района на магистрала "Струма" при пътен възел ,,Симитли" ще бъде въведено реверсивно движение на 22 и 23 декември. В посока Кулата ще има две ленти, а по преценка на "Пътна полиция" може да бъде въведено реверсивно движение в посока София.
Служителите на МВР са на пътищата, така че да обезпечим спокойното предвижване по празниците. Разчитаме водачите за разбиране, толерантност и едно спокойно движение по пътищата, допълни Близнаков.
Още днес ще бъдат поставени допълнителни екипи на входно-изходните пътни артерии в София и около търговските центрове, така че да се контролира движението. Това заяви началникът на сектор ,,Пътен контрол и осигуряване на мероприятия" към отдел ,,Пътна полиция" в Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР) Светослав Величков, предава БТА.
Светослав Величков обясни, че съвместно с експертите от ,,Управление и анализ на трафика" към Столична община, ще контролират трафика по кръстовищата, с помощта на камери. Там, където няма камери, ще има намеса от ,,Пътна полиция", каза той. Трафикът днес е нормален, но очакваме да се засили в рамките на деня, обясни Величков и допълни, че в последния работен ден и в първия почивен- 24 декември, от полицията очакват да се засили осезаемо движението по пътищата.
Въвежда се забрана за камиони над 12 тона на 23 и 30 декември, съобщи Мирослав Ценов, директор на Дирекция ,,Ситуационен център и управление на трафика" към Агенция ,,Пътна инфраструктура" (АПИ). Тези дати са двата вторника покрай Коледа и Нова година, а движението ще бъде ограничено между 12:00 и 22:00 часа на всички магистрали, допълни Ценов.
Във Варна е въведена камера за наблюдение на трафика на Аспаруховия мост, съобщи Мирослав Ценов. Това се прави с цел предстоящо обследване на моста във връзка с ремонта, който е планиран за 2026 г. Не се мери скорост, а се подготвя статистика за вземането на правилни решения за подготовка на моста, така че да се избегнат инциденти в града.
"Черният лед" е характерен за този сезон, но не само той крие опасности за водачите, припомни Лъчезар Близнаков от отдел „Пътна полиция" към Главна дирекция „Национална полиция" (ГДНП). Сега температурите рано сутрин и вечер са много различни от тези през деня и създават различни условия за движение. Водачите трябва да са внимателни, когато се движат по пътищата, призова той.
)