На същото място днес се проведе протест на служители от сектор "Земеделие и горско стопанство" с искане за увеличаване на възнаграждението. Към техния митинг изразиха подкрепа и протестиращите служители от сектор "Здравеопазване".
Служители на Агенцията по заетостта, Изпълнителната агенция "Главна инспекция по труда" и Агенцията за социално подпомагане протестираха с искане за увеличение с 20% на фонд работни заплати, предаде БТА. Протестът премина непосредствено до този на медиците пред Народното събрание. Той е организиран от Синдиката на административните служители към КТ "Подкрепа".
Кремена Атанасова, председател на Синдиката на административните служители към КТ "Подкрепа", заяви, че трябва средствата да се разпределят справедливо между служителите, без да има привилегировани. Заплатите на тези, които изостават, да бъдат увеличени значително, призова тя.
Организаторите поискаха увеличението на заплатите да отговаря на нарасналия обем от работа, инфлационните процеси и непрекъснатото разширяващите се задължения в администрацията. Те се обявиха против публичния натиск над служителите и стигматизацията, защото работниците в трите агенции ежедневно изпълняват ключови за обществото функции. Искаме гарантиране на нормални условия на труд и устойчиви решения за подобряване на административния капацитет, допълниха от синдиката.
)
)