Трафикът се регулира с временна маркировка и пътни знаци.
Ремонтните работи по долното строене на виадукта предвиждат възстановяване на арматурата, торкретиране на колони на съоръжението и др. При благоприятни метеорологични условия се предвижда ремонтните дейности да продължат 20 дни.
Движението в участък с дължина около 1 км на път I-1 София – Ботевград, в прохода „Витиня“, /от 207 км до 208 км/ се осъществява двупосочно в едната лента.
Временната организация е за авариен ремонт на долното строене на виадукта „Коренишки дол“ при 36-и км на АМ „Хемус“. За изпълнението на необходимите дейности е ограничено преминаването по първокласния път в лентата в посока Ботевград, като превозните средства преминават двупосочно в лентата за София.
Агенция „Пътна инфраструктура“ апелира шофьорите да бъдат внимателно, спазвайки дистанция, да се движат със съобразена скорост и да не предприемат рискови изпреварвания, с които застрашават безопасността на всички останали пътуващи.
)