)
Зоолюбителка №1 на България - Миглена Дерменджиева - Меги Дерм, преживя тежка операция. Блондинката се е разделила с половината си черен дроб след хирургичната интервенция в клиника в Хамбург, където дълги години въртеше бизнес със заведения.
Дерм помести и снимка от болничното си легло веднага след операцията. „Бог ме обича! Оцелях и този път! Отрязаха ми половината черен дроб, но с времето ще се възстанови“, написа под кадъра създателката на един от най-големите частни приюти За бездомни животни у нас, без обаче да скрие, че, „при това заболяване, за жалост, много хора не оцеляват“, пише "България днес".
Под фотоса на лежащата с измъчено лице любителка на животните нейни приятели и фенове са изпратили стотици пожелания за бързо възстановяване и пълно излекуване, а тя намира сили да им благодари.
Дерменджиева го закъса със здравето още през пролетта. През април тя претърпя първата хирургична интервенция, но за съжаление, през лятото състоянието й се влоши. Това обаче не й попречи самоотвержено да спаси живота на питомците си по време на пожарите, обхванали и родния и Ямболски край, където се намира приютът.
Туморът на щитовидната жлеза на Дерм бил открит при изследване, наречено сцинтиграфия. „За тази процедура се инжектира радиоактивно вещество във вената на пациента“, уточни зоолюбителката. След като образуванието е премахнато, Миглена бе налегната и от други болести.
„Животът всеки ден ни поднася изненади, понякога не толкова приятни... Започнаха се прегледите и изследванията за следващия появил се проблем. След оперативното отстраняване на тумор на паращитовидната жлеза кошмарът ми продължава с голяма киста в черния дроб и кръвоснабден възел в матката“, сподели през септември Дерменджиева. Тогава тя се обърна към феновете си да й стискат палци да й се размине без операция. Уви, консервативното лечение, за което тя се е надявала, че ще й помогне, не е довело до оздравяването й и се е наложило вчера да легне под ножа.
Последвайте канала на
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)