Към момента в по-голямата част от община Несебър вали силен дъжд.
По-рано общинската администрация в Несебър обяви, че училищата и детските градини ще останат затворени днес, а автобусите от градския транспорт не изпълняват курсове.
Обявено е бедствено положение в община Несебър поради обилни валежи. Системата BG-ALERT беше задействана от областния управител на Бургас Владимир Крумов. Призивът към гражданите е да не предприемат пътувания и по възможност да останат на високо място.
По информация в социалните мрежи се издирват хора с лодка между вилите в района на "Елените и "Св. Влас". Всички, които се евакуират от вилите, се настаняват в Кметството на Свети Влас. Има бедстващи в хотел - 13 души, за които също е изпратен автобус от Община Несебър.
Отдавна няма връзка с мъж, който бедствал в автомобил и е искал помощ на тел. 112. В момента опитват да локализират мястото му, има съмнения, че е завлечен в морето с колата си. Близо до брега е отнесена каравана, в която се е предполагало, че има хора, но се оказала празна. Пожарникарите продължават да търсят хора във вилите.
)