Милиардерът Илон Мъск попита "Apple“ защо отказват да добавят социалната мрежа "Х“ и изкуствения интелект "Grok“ в секцията "Трябва да имаш" (Must Have) в магазина за приложения App Store.
Милиардерът Илон Мъск попита "Apple“ защо отказват да добавят социалната мрежа "Х“ и изкуствения интелект "Grok“ в секцията "Трябва да имаш" (Must Have) в магазина за приложения App Store.
"Политика ли се опитвате да правите?“, попита Мъск създателите на Iphone, в социалната мрежа Х.
Мъск твърди, че социалната мрежа в момента е на първо място за четене на новини, спрямо останалите. Изкуственият интелект "Grok", отново притежание на милиардерът, пък е в първите 5 позиции в класациите за изкуствен интелект.
Това е нарушение на Антимонополните правила, което ще доведе до действия от страна на Мъск.
Въпреки това, Мъск пише, че "Аpple" прави невъзможно за всички други компании, създатели на ИИ (Изкуствен интелект), да достигат до потребителите, докато "OpenAI" е на първите позиции в магазина за приложения на "Apple“.
В по-ранна публикация Илон Мъск обвини "Аpple", че отнемат възможността на потребителите си да избират ИИ, с който да работят. Това е породено от договор между "Аpple" и "OpenAI", който гласи, че създателите на "iPhone" няма да плащат с пари за "ChatGPT", а ще ги лансират в своя магазин за приложения.
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)