Митен Пател, чийто баща също загина в катастрофата, каза, че съдебният лекар е идентифицирал обърканите останки. Сега се чуди колко други останки има там.
Daily Mail съобщи в сряда, че грешни тела са били изпратени на близките след катастрофата, при която загинаха 260 души малко след излитането в началото на юни.
В единия случай семейство е получило напълно грешно тяло, докато в другия се твърди, че останките на няколко души са били поставени в един и същи ковчег.
Всички останки са били обработени с „най-голям професионализъм“ и достойнство, заяви индийското външно министерство и допълни, че работи с британските власти, за да отговори на опасенията.
Ашок и Шобхана Пател пътували към дома си, за да посетят синовете и внуците си на 12 юни. След като самолетът, летящ за Гетуик, се разби в Ахмедабад, Западна Индия, те бяха сред първите жертви, върнати у дома.
Синът им Митен каза, че объркването очевидно е „много разстройващо“, въпреки че признава, че се случват грешки.
„Хората бяха уморени и имаше голям натиск. Но трябва да има ниво на отговорност, че изпращаш правилните тела във Великобритания. Откъде да знам, че в ковчега с нея няма други останки?“
Синът на жена, загинала в самолетната катастрофа със самолет на "Еър Индия", заяви пред BBC, че в ковчега ѝ са открити „други останки“, след като тялото ѝ е било върнато във Великобритания.
)