Сред евакуираните има жена с две малки деца, които са били блокирани от огъня, но са изведени навреме от спасителните екипи.
Всички жители в местността Острицата, включително трудноподвижни хора, са евакуирани с помощта на полицията, каза областният управител.
Крумов съобщи, че пожарът е локализиран, но гасенето продължава. Към момента не може да бъде потвърдена точната бройка на унищожените постройки, тъй като на този етап районът не може да се обследва.
Около 30 вили и постройки са изгорели при пожара в местността Острицата край Бургас, каза пред журналисти областният управител на града Владимир Крумов, предава БТА.
Точно в 12:00 часа е задействана системата за ранно предупреждение BG-Alert, каза Крумов. На терен работят 10 противопожарни екипа, които продължават гасенето в райони Острица 1 и Острица 2. Обстановката остава усложнена поради труднодостъпния терен и тесните улици.
"Пожарната е мобилизирала наличния ресурс и огнеборците се борят със стихията в променящ се от вятъра периметър. Осигуряваме наличните водоноски от общината", написа по-рано кметът на Бургас Димитър Николов.
)