В хода на близо половинчасовия разговор с журналиста, някога считан за „външен министър на Тръмп“, Масуд Пезешкиан заяви още, че Техеран „няма проблем“ с възобновяването на преговорите със САЩ.
След началото на войната с Иран Тъкър Карлсън публично разкритикува администрацията на Тръмп за подкрепата ѝ към Израел.
В първото си интервю за американска медия след войната началото на войната иранският президент Масуд Пезешкиан заяви, че Израел се е опитал да го ликвидира. Това разкри той пред Тъкър Карлсън, консервативен американски политически коментатор, в неговата платформа TCN.
„За опита за покушение срещу живота ми не стоят САЩ. Беше Израел. Бях на среща, обсъждахме бъдещите ни действия. А те, въз основа на своите разузнавателни данни и шпиони, се опитаха да бомбардират района, в който се провеждаше съвещанието. Аллах решава кой да живее и кой да умре. Ние не се страхуваме да станем мъченици“, заяви иранският президент.
Масуд Пезешкиан също така заяви, че Иран никога не е подкрепял идеята за елиминирането на Доналд Тръмп, въпреки твърденията за обратното по време на предизборната кампания.
В ежедневния си бюлетин той твърди, че опасенията относно иранска ядрена бомба са неоснователни, а конфликтът с Ислямската република противоречи на заявените принципи на международната политика на Тръмп и може да доведе до предсрочен край на втория му президентски мандат.
)