***
Водещите новини за деня до 13.00 ч.,
на 25 юни
И добави: „Ако бях премиер, това нямаше да се случи“. А на въпрос дали иска да бъде, с усмивка отговори, че това е лично.
***
Тръмп нарече операцията на американската армия в Иран, при която бяха поразени ирански ядрени обекти, „перфектна“.
***
______________
„Г-н Кирил Петков опита да ме притисне да не упражня задължението си, а именно тогава за бутане на незаконното ромско гето в „Захарна фабрика“.
Конкретно ми заяви да отложа изпълнението на служебните ми задължения по заповед на Столична община. Заплахите бяха, че срещу мен ще се излезе с цялата мощ на „Продължаваме промяната“, че публично ще бъда унищожен.
Заплахите на Петков бяха и за „духовно унищожение“ преди Великден - ако трябвало щяло да излезе и духовно срещу мен, защото познавал патриарха“, коментира Бранчевски.
***
„Като се опитам да си представя картината, при която Кирил Петков упражнява натиск и заплашва някого, ми става много смешно. Вие сериозно ли?
Истината е, че в последните години хората на вълната да променят нещата към по-добро, гласуваха за огромен на брой политически мошеници и откровени аматьори, които тепърва ще ни занимават с чутовни глупости като това, че например единият заплашвал другият с духовно унищожение“, коментира Георги Харизанов.
„Но черно на бяло какво имаме – четирима дейци от местната власт, от ПП, които излизат и казват, че вече не могат да търпят корупционен натиск и не предоставят никакви доказателства, както и не са сезирали преди това нито прокуратурата нито Антикорупционната комисия, още по-малко партията, която им е оказвала този натиск. Вчера се разиграва това нещо в общината и всичко това е по неофициална информация, ние официална няма да имаме“, заяви Стояна Георгиева.
***
„Борисов търпи негативи от това управление с Пеевски. Няма обаче да сме ние тези, които ще саботират влизането ни в еврозоната. Има достатъчно аргументи за вот на недоверие, но най-рано през септември ще има такъв. Всеки ден говорим с ПП за това.”
„Борисов никога не е открехвал никаква врата за нас”, категоричен е той.
„И Румен Радев, и Борисов и Пеевски са ни опоненти в някои отношения. Няма съюзник в борбата с корупцията“, каза още Мирчев.
***
„Бие я с бастуна по тялото , по главата, падна на земята, продължава да я бие. Докато не го хванах, не спря. Хванах бастуна, хванах го за ръката да се спира и ги отделих. Вдигнах я на една страна, тя се тресе, реве. Нямам думи направо, не искам да употребявам епитети, може ли да биеш паднала жена с бастуна“, казва Ради Новаков, служител в общинска охранителна фирма.
Преди дни районният съд в Сливен решава, че мъжът е невинен, а 75-годишната жена трябва да плати разходите по делото, които са 800 лева.
***
По информация на NOVA родителите на насилника са се отказали от него писмено и той бил оставен за осиновяване от чужбина.
Кадрите с насилието над 12-годишния Георги светкавично обиколиха социалните мрежи. Момчето е настанено във видинската болница с мозъчно сътресение и рана на лицето.
От Детска педагогическа стая съобщиха, че максималното наказание, което може да бъде наложено на проявилия агресия тийнейджър, е да бъде вкаран в интернат.
***
Днес се проведе възпитателно дело на местната комисия за борба с противообществени прояви на малолетни и непълнолетни към Община Видин. На 13-годишния, извършил агресивни действия, е наложена последваща най-тежка мярка – предложение за настаняване във възпитателно училище (интернат).
Това каза на брифинг пред журналисти заместник-кметът с ресор „Хуманитарни дейности и социална политика“ в община Видин Борислава Борисова. Решението на местната комисия се внася в съда, който е компетентният орган да приеме или да отхвърли мярката, допълни тя.
***
Започна участието на министър-председателя Росен Желязков в Срещата на върха на НАТО. Премиерът е начело на българската делегация в Хага, където предстои да бъдат дискутирани ключови за Алианса теми.
***
Предварителна оценка на американското разузнаване сочи, че военните удари на САЩ по три от ядрените съоръжения на Иран миналия уикенд не са унищожили основните компоненти на ядрената програма на Техеран и вероятно са я забавили само с няколко месеца, съобщи Си Ен Ен снощи, позовавайки се на трима души, запознати с въпроса.
***
По-голямата част от британците възприемат САЩ като „сериозна заплаха“ за сигурността след избирането на президента Доналд Тръмп, който се самоопределя като „миротворец“ и се стреми към спечелването Нобелова награда за мир, пише „Файненшъл таймс“, позовавайки се на ново проучване.
72% от анкетираните са заявили, че Америка представлява „много“ или „доста сериозен“ риск за световния мир през април. Това е двойно повече от 36-те процента от хората миналата есен, преди Тръмп да бъде избран, според последното проучване на британските социални нагласи, публикувано днес.
***
Руски дронове, ракети и артилерия са убили най-малко 26 цивилни и са ранили повече от 200 в Украйна, съобщиха официални представители снощи, в момент, когато президентът Володимир Зеленски се опитва да осигури гаранции на срещата на върха на НАТО в Хага за по-нататъшна помощ от страна на Запада, предаде Асошиейтед Прес.
Руските сили безмилостно нанасят удари по цивилни райони от началото на продължаващата вече три години война. Според ООН са били убити повече от 12 000 украински цивилни.
***
Татяна Станева, българка в Украйна, разказа за ситуацията в центъра на войната с Русия. Тя се намира в Бесарабия, където по думите ѝ е спокойно.
„Имаше удари по Киев. Това прилича на планиран тероризъм. Хората, които гледат сега, чуват просто цифри – 9 загинали, но за нас това са познати”, споделя тя пред Нова телевизия.
Тя коментира и ударения украински влак, пътувал по маршрута Одеса-Запорожие.Това бяха хора,които се връщаха от море, имаше деца. Това не е ли тероризъм?
***
)