"Вълненията, които имаме в момента, дори няма да влязат в учебниците по „История“, добави тя.
По думите ѝ партийно строителство на база недоволството на хората от еврото няма как да се случи.
Дамянова и Първанов коментираха и ужаса в социални домове за възрастни хора.
Еврото е едно от спасителните неща за България в следващите години. Това ще се случи на 1-ви януари, а до 30-ти март драмите около казуса ще бъдат забравени. Това мнение изрази в интервю за БНТ пиар експертът, обществен и политически наблюдател - Диана Дамянова.
На въпрос кой ще успее да спечели политически от насаждането на страховете за еврото, политологът Първан Симеонов отговори по следния начин: „Възраждане“ чудесно си балансират между президентския патос и Борисов, който като че ли за първи път е готов да направи истински държавнически ход и да действа срещу общественото мнение. В утрешната ситуация би могъл да спечели всеки, който се позиционира срещу т.нар. мнозинство.
"Държавността се е разпаднала напълно. Хората, които извършват т.нар. "услуга", нямат никакъв страх от властта. Разпаднал се е онзи белег на българщината – силните семейства и силните семейни връзки", посочи тя, като уточни, че прави този извод заради факта, че дори и след медийния шум, десетима от възрастните хора не са били потърсени от своите близки.
„Недоумявам как всички институции са се правели, че не го виждат, а даже може и да са го толерирали. Част от тези хора може да не са знаели каква е услугата там. Все по-често ще ставаме свидетели на подобни неща. Не просто застаряваме, но и не можем да се грижим за себе си“, коментира на свой ред Симеонов.
)