"Тази сутрин в руския град Владивосток (на 9974 километра от Киев) във военно поделение избухнаха два мощни взрива", това написа вестник "Украинская правда".
"Експлозиите бяха резултат от специална операция на Главното разузнавателно управление (ГУР) към Министерството на отбраната в Киев", добави изданието, което се позова на източници от силовото ведомство."
"Местни жители съобщиха, че са видели най-малко десет линейки и медицински хеликоптер. Очевидци разказаха за извозване на повредена техника от базата", добави вестникът.
"Властите заявиха, че причината за взривовете е неправилно използване на газови бутилки. Няма пострадали. Инцидентът е изчерпан", обявиха те, цитирани от "Украинская правда".
"На територията на поделение № 30926, където е разположен 47-и десантнощурмови батальон от състава на 155-а бригада на морската пехота, станаха два взирва. Едната експлозия бе в района на контролнопропускателния пункт, а другата – в щаба на базата. Поразени бяха жива сила, техника и оборудване", посочи още цитирана медия.
"Жители на пристанищния град на брега на Тихия океан от своя страна разказаха, че остонти пътни артерии са затворени. Във Владивосток има засилено военно и полицейско присъствие. Вероятно се провежда антитерористична операция", написа още изданието, което се позова на местни хора.