Починалият е 27-годишен мъж от село Ешмебашъ, който се е занимавал с животновъдство, пише БТА.
Мъжът се е разболял известно време след като извадил кърлеж от тялото си.
Той е потърсил медицинска помощ в болницата в Сивас с оплаквания от висока температура и гадене.
След продължило 9 дни лечение мъжът е издъхнал днес.Той е третата жертва на ухапване от кърлеж в Сивас от началото на годината.
Случаите обаче нарастват със затоплянето на времето, предупреждава телевизионният канал.
Смъртността при хората може да достигне до 40 процента според Световната здравна организация. Няма създадена ваксина срещу заболяването.
Един човек е починал от Кримскa-Конго хеморагична треска след ухапване от кърлеж в окръг Сивас, Централна Турция, с което броят на жертвите в този район нарасна на три, съобщава турската телевизия Хабертюрк.
В момента петима души се лекуват в болницата с инфекции в резултат на ухапване от кърлеж.Кримска-Конго хеморагична треска (ККХТ) е остро инфекциозно заболяване, причинявано от вирус, предаван чрез кърлежи, както и при контакт с инфектирана кръв и тъкани.
)