Отправяме знак към общината, че търсим диалог. Това коментира пред БНТ Тодор Капитанов от КНСБ по повод протеста на градския транспорт в София и евентуалната среща със столичния кмет Васил Терзиев.
Срещата е насрочена за 8:00 ч. днес, като синдикатите вече са пред сградата на общината.
Капитанов е категоричен, че наземният градски транспорт няма да бъде възстановен преди кметът да се срещне с тях.
"Ние сме в стачна готовност, това нещо се подготвя от половин година. Давахме многократно сигнали, всички превозни средства се движеха със знак "протест". Подобни условия само втвърдяват готовността на хората".
"Направихме немалко компромиси и немалко крачки назад. Вече не говорим за 400 лева, а за 300 лева увеличение, което е близо 30% отстъпление. Също така не говорим за увеличение на заплатите от началото на годината, а от началото на април. Надяваме се срещата да се проведе, защото диалогът е решението. Поставянето на условия през медиите няма да е работещо за никого".
)