Летище „Бен Гурион“ край Тел Авив беше затворено за полети за час, след като край него паднаха отломки от изстреляната ракета.
Йеменските бунтовници поеха отговорност за атаката. В изявлението хусите заявиха, че са "атакували летище "Бен Гурион“ с хиперзвукова балистична ракета, която успешно ударила целта си", предаде Нова телевизия.
Военните съобщиха, че са получили сигнали за паднали отломки на територията на Централен Израел. Има информация за ранен човек в резултат на ракетната атака на хутите срещу най-голямото международно летище - „Бен Гурион“.
Съобщава се, че човекът е бил ранен на един от паркингите на летището. Отломки от ракетата е паднала в горичка в периметъра на летището.
Сирени за тревога прозвучаха в няколко района на Израел, включително в Тел Авив, след изстрелване на ракета от територията на Йемен, съобщи израелската армия.
Сариа повтори предупреждението на групировката към авиокомпаниите, че израелското летище "вече не е безопасно за въздушен транспорт“. Той заяви, че атаката е показала "неспособността на американските и израелските системи да прехванат“ ракетата.
)