Васил Терзиев: Главата на римокатолическата църква е пример за диалог като път за единство, за отстояване и запазване на мира и за грижа към нуждаещите се

778
Васил Терзиев: Главата на римокатолическата църква е пример за диалог като път за единство, за отстояване и запазване на мира и за грижа към нуждаещите се
© Булфото

"С дълбока скръб се присъединяваме към искрените съболезнованията за кончината на Папа Франциск!", това написа в профила си във "Фейсбук" кметът на София Васил Терзиев.

"Главата на римокатолическата църква е пример за диалог като път за единство, за отстояване и запазване на мира и за грижа към нуждаещите се. Неговите уроци за обич и съпричастност към ближния са проява на дело на християнските добродетели и ценности, проповядвани от Евангелието днес", добави столичният градоначалник.

"Тези принципи трябва да бъдат отстоявани и продължени. Те ни се напомнят още по-силно в светлите дни на Възкресението", написа още Терзиев.

"Смъртта на Папа Франциск носи скръб за много вярващи в София и България, които никога няма да забравят неговото посещение в нашия град преди години. С него ще помним думите му за добро, мир, състрадание и смирение", добави кметът на столицата.

Почина Папа Франциск

Почина Папа Франциск

Последвайте канала на

Novini.bg
778

Свързани новини

Водещи новини

Васил Терзиев: Главата на римокатолическата църква е пример за диалог като път за единство, за отстояване и запазване на мира и за грижа към нуждаещите се | Новини.бг