Кой е удобната управляваща опозиция?

330
Кой е удобната управляваща опозиция?
© БНТ

Журналистът Емилия Милчева нарече в ефира на БНТ Пеевски "удобна управляваща опозиция" и обясни каква е мистиката на Сараите, обитавани дълги години от Ахмед Дога. Това се случва след събития от уикенда в бившия дом на Доган кв. "Бояна", където структурата на Младежкото ДПС проведе Национален съвет и където впоследствие нахлу полиция.

Според нея вчерашната акция в кв. "Бояна" е била с цел да се нахъса електората и избирателите, които са останали около Ахмед Доган, както и да легитимира председателя Чакъров.

Тя обърна внимание, че Сараите са били символа и мистиката на величието на Доган и с отнемането им е започнал да се разрушава митът за неговата недосегаемост.

"За мен е по-важно това как ще повиляе на цялостната политика на управляващото мнозинство с тази удобна управляваща опозиция на г-н Пеевски, който във всеки момент е готов да подкрепи с гласовете си всяко едно решение. Това, което ме притеснява вече като избирател, гражданин и журналист, е срещу какво той прави това, защото никой от нас няма илюзиите и мисля, че това е съвършено ясно, че безрезервна подкрепа в политиката няма", коментира Милчева.

"Явно целта беше да арестуват Доган": Тeнер Али с подробности за съботния екшън в Боянските сараи

"Явно целта беше да арестуват Доган": Тeнер Али с подробности за съботния екшън в Боянските сараи

От своя страна политологът доц. Татяна Буруджиева отбеляза, че вътрешното състояние на една партия и партийната система е важно за политиката, но по думите ѝ чистата политика касае инфраструктурата, парите на хората, защото засяга милиони хора.

„Какво и колко ще бъдат засегнати от трансформациите около ДПС около Доган. Това влияе върху „ДПС – Ново начало“. Подкрепата за него функционира около това, че се изсмукват избиратели на другата част на ДПС много активно. Става въпрос за един вътрешен процес, който засяга в този момент – около силно 500 хил. българи, докато в този момент да говорим за процеси, които засягат всички“, отбеляза доц. Буруджиева.

Според нея дали формацията на Доган ще се промени, дали ще оцелее, какъв резултат ще получи, са процеси, които ще се развиват.

Последвайте канала на

Калина Христова
330

Свързани новини

Кой е удобната управляваща опозиция? | Новини.бг