)
Вотовете на недоверие в тази ситуация са безсмислена процедура, която губи време, за да не могат да бъдат решавани истинските проблеми на гражданите. Това каза в предаването "Още от деня" по БНТ секретарят на ПГ на "Има такъв народ" Павела Митова.
При поредния вот на недоверие има два варианта. Единият вариант е партиите МЕЧ, "Възраждане" и "Величие" се опитват да блокират другите партии от опозицията, за да не могат да внесат вот на недоверие в следващите шест месеца. В зала наблюдаваме как опозицията ще се избие помежду си – никой не напада управляващото мнозинство, а се критикуват помежду си. Другият вариант е да са се объркали, защото мотивите, които излагат, са мотиви за импийчмънт на президента, заяви Митова.
Този кабинет е бетон на темата корупция не само в следващите четири месеца, а в следващите четири години. Голяма част от нещата, които биват атакувани от опозицията, са се случили далече преди 16 януари и не виждам как правителството може да отговаря за предходни действия, посочи тя.
Договорът за разширяване на газохранилището в Чирен е сключен по времето на управлението на "Продължаваме промяната – Демократична България". Министерството на енергетиката е предоставило на Европейската прокуратура цялата необходима информация, изискана от министър Жечо Станков. По другата преписка, която се води - срещу Владимир Малинов, не знам дали има някакъв проблем, но предполагам, че да. По отношение на вота на недоверие, не виждам как може да отговаряме за нещо, което е направено от предходен министър на енергетиката, подчерта секретарят на ПГ на "Има такъв народ".
)
Радостин Василев за внесения вот на недоверие: Саботирам пътя 1 300 години да газим в дупки
Следващата тема е договора с "Боташ", по която също не виждам как настоящето управление на страната има нещо общо. Бившият служебен министър на енергетиката Росен Христов нарича този договор исторически. Не виждам нищо историческо, това е тотално ощетяване на националната ни сигурност. С този договор брутално сме се отказали от целия си суверенитет по темата енергетика. Нелепо е да се атакуват чрез вот на недоверие хората, които се борят срещу този договор. Затова казвам, че целият вот на недоверие е подготвен като импийчмънт на президента, коментира Павела Митова.
В отговор на въпрос тя каза, че подкрепата на "ДПС – Ново начало" не е необходима за управлението на страната, като отбеляза, че и формацията, оглавявана от Делян Пеевски, и "Продължаваме промяната – Демократична България", дори и "Възраждане" подкрепят управляващите по определени теми.
Управляващото мнозинство е съставено от ГЕРБ – СДС, "БСП – Обединена левица" и "Има такъв народ" и е подкрепено от ДПС – ДПС, като общо има 121 гласа, увери Митова.
Последвайте канала на