)
Проблемът на българските партии, особено на тези в опозиция, е, че не знаят какво ще правят на 2 януари 2026 г. Това ги кара да правят резки движения, които говорят за тяхна безпомощност на въображението. Това коментира пред БНР-Радио София политологът д-р Любомир Стефанов.
По думите на анализатора заричането, че след доклада за готовността за еврозоната ще има сериозен вот на недоверие, е детинско поведение. "Възраждане" има сериозна конкуренция в парламента, спиралата от вота на недоверие показа, че това е таванът на тази партия. От "МЕЧ" вербално влизат ребром и конкурират в говоренето "Възраждане".
"Няма една опозиция, а няколко лица на опозицията. Пеевски усети идеалния момент за активност. Той постоянно създава и надгражда имиджа си на човек, които има дума и влияние в държавата", допълни Стефанов.
)
Йотова за вота на недоверие: Прогнозата ми се оправда
Според него хоризонтът на хората в управлението е малко по-дълъг, отколкото изглежда. Те имат опит в процесите. За да постигнат нещо съществено обаче, имат нужда от правителство с поне два бюджетни цикъла.
По думите на Любомир Стефанов не всичко ще свърши с влизането в еврозоната.
Ситуацията е динамична и в европейски план.
В този смисъл можем да отчетем и позитивни сигнали – вече виждаме България да отива в Брюксел "с написано домашно и собствени идеи".
Последвайте канала на