В Италия се води разследване заради предполагаем руски дрон, прелетял над изследователски център на ЕС

444
В Италия се води разследване заради предполагаем руски дрон, прелетял над изследователски център на ЕС

В Италия се води разследване заради информации, че дрон, за който се предполага, че е бил руски, е прелетял пет пъти миналия месец над високотехнологичен център в град Испра, в провинция Варезе, на брега на езерото Комо, предаде АНСА, като се позова на съдебни източници.

В Испра се намират обекти на Съвместния изследователски център на Европейския съюз, който е започнал работа по изследователски проект относно аспектите, свързани със сигурността на дроновете.

Центърът в Испра е разположен там от 60-те години на миналия век. Други подобни европейски центрове има в Брюксел и в Люксембург.

Двама убити и десетки ранени при руска атака с дрон в Харков

Двама убити и десетки ранени при руска атака с дрон в Харков

Италианската авиокосмическа група „Леонардо“, която работи и в сектора на отбраната, също има заводи в района.

Последвайте канала на

Радина Лазарова
444

Водещи новини

В Италия се води разследване заради предполагаем руски дрон, прелетял над изследователски център на ЕС | Новини.бг