НА ЖИВО

НА ЖИВО: Росен Христов за договора с "Боташ": Терминалът за доставка на природен газ в Гърция бе много натоварен, единствената алтернатива бе Турция

Стрелба в Германия. Има ранени

163
Стрелба в Германия. Има ранени
© Getty images (архив)

Няколко души пострадаха при стрелба в западния германски град Билефелд.

Англоезичната версия на радио "Дойче веле" от своя страна съобщи: Един човек е прострелян. Състоянието му е критично.

На мястото на престъплението пристигнаха полицаи и линейки. Силите на реда съобщиха за един арестуван във връзка със стрелбата.

По късно новината бе коригирана. "Ранените са двама", написа германската медия.

Според информация на друга британска медия - "Скайнюз" - ранените са двама. "Става дума за бащата и брат на подсъдимия", отбеляза информационната агенция.

Според очевидци има ранени хора, които лежат на улицата, предаде сръбското радио Б92.

Спортистът бе застрелян през март 2024 г. По случая през юли в Брюксел бе задържан 38-годишният Хюсеин Аккурт. Другият заподозрян за убийството на боксьора, Аймен Давуд Кирит, все още е в процес на издирване.

Инцидентът стана днес пред сграда на съд. Там започна да се гледа делото за убийството на германския боксьор с корени от Косово Бесар Нимани.

Според данни на британския вестник "Дейли мейл" простреляните са шестима. "Сред тях има и роднини на Аккурт", добави медията от Лондон.

Последвайте канала на

Валери Зайцев
163

Свързани новини

Водещи новини

Стрелба в Германия. Има ранени | Новини.бг