Novini.bg

Минасян: В бюджета се предвижда нереалистично нарастване на приходната част

40
© Novini.bg/ Canva

“Елементарните сметки, които аз направих показаха, че брутният вътрешен продукт ще се увеличава. Това означава реален плюс инфлация, същевременно приходната част се предвижда да нарасне с 21%. Тоест три пъти по-високи приходи отколкото позволява БВП. Не е ясно откъде ще дойдат тези приходи."

"Разбира се, повишените осигурителни вноски по свой начин ще съдействат за увеличаването на приходните елементи, но далеч не в такава степен, в каквато е заложена в бюджета. Повишаването на осигурителните вноски е една добра мярка”, допълни той.

“В бюджета се предвижда едно нереалистично нарастване на приходната част, която не може да се обясни по никакъв начин” Това каза в ефира на bTV Radio проф. Гарабед Минасян.

Последвайте канала на

Радина Лазарова
40
Минасян: В бюджета се предвижда нереалистично нарастване на приходната част | Новини.бг