В първия ден от участието си в тазгодишното издание на Мюнхенската конференция по сигурността, министърът на външните Георг Георгиев се срещна и с г-жа Прити Пател от британската Консервативна партия. В разговора си с нея министър Георгиев получи уверение, че един от приоритетите на основната британска опозиционна партия, на която г-жа Пател е „външен министър в сянка“, е да работи за поддържането на силните връзки на Обединеното кралство с традиционни негови съюзници, както и за по-нататъшното развитие на съществуващото партньорство с България, в духа на подписаната през октомври 2023 г. в Лондон Съвместна декларация за стратегическото партньорство между двете страни.