Тончев от ДПС-ДПС: В партиите от управленското мнозинство има разбиране, че пътят на България е в еврозоната

65
Тончев от ДПС-ДПС: В партиите от управленското мнозинство има разбиране, че пътят на България е в еврозоната
© Булфото (архив)

В партиите, които съставят управленското мнозинство (ГЕРБ-СДС, "БСП-Обединена левица", "Демокрация, права и свободи" – ДПС и "Има такъв народ"), има разбиране, че пътят на България е в еврозоната. Това каза пред журналисти заместник-председателят на ДПС-ДПС Валентин Тончев. Той участва в почитането на паметта на жертвите на комунистическия режим и отбелязването на 80 години от смъртните присъди на Народния съд.

Има оживена дискусия в Съвета за съвместно управление, дискутират се различни предложения, очакваме следващата седмица да имаме конкретна бюджетна рамка с 3% дефицит, за да покрие критериите за еврозоната, обясни Валентин Тончев.

Не мога да кажа на този етап, отговори той на въпрос нужни ли са съкращения и намаляване на заплатите в МВР.

Преди дни Божидар Божанов от "Продълаваме промяната - Демократична България" каза, че предлагат много конкретни мерки и управляващите могат да се съобразят, поне с част от тях, ако искат да покажат истинско желание за 3% дефицит. Сред тях той посочи разграничаване в МВР на полицаите, които са на улицата, от тези, които работят зад бюро, поетапно освобождаване на пенсионерите, търгове в частните болници за лекарства, оптимизация на администрацията.

Предстои да видим какви ще бъдат предложените мерки от министъра на финансите Теменужка Петкова, която много сериозно се отнася към процеса и се старее да изпълним критериите, за да отворим вратата на еврозоната от 1 януари 2026 г., каза още Тончев.

Последвайте канала на

Радина Лазарова
65

Свързани новини

Водещи новини

Тончев от ДПС-ДПС: В партиите от управленското мнозинство има разбиране, че пътят на България е в еврозоната | Новини.бг